Samsun’da Vatandaş İsyanda SASKİ Sessiz

0

Samsun’da vatandaşlara gönderilen kıyas faturalarla ilgili şikayetler çığ gibi büyüyor. Vatandaşlar kendilerine gönderilen yüksek faturalara isyan ederken, SASKİ ise sessizliğini koruyor.

Korona virüs nedeniyle fiziki okuma yapmayan ve vatandaşlara geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla tüketimi hesaplayarak ‘kıyas fatura’ gönderen SASKİ’ye vatandaşların tepkisi büyüyor.

‘SANKİ HAMAM İŞLETİYORUM ‘
Samsun’un Atakum İlçesi’nde ikamet eden Ömerul Faruk Kara adlı vatandaş, gazetemize geçtiğimiz ayla bu ayın gelen su faturasının fotoğrafını çekip gönderdi. Geçen ay kendisine 45 lira su faturası gelirken, Mayıs ayı futarasının 136 lira geldiğini belirten Kara, SASKİ’ye itiraz için gittiğini anlattı.

Kurumda yaşadıklarını anlatan Faruk Kara, “Normalde 7-8 ton su ve 45-50 lira gelen fatura, geçen gün 136 lira ve 22 ton olarak geldi. İtiraz için SASKİ’ye gittiğimde başkalarının da geldiğini gördüm. Boş daireye 600 lira gelmiş. Orda konuştuğum bir memur, tek kaldığını ve buna rağmen fazla geldiğini söyledi. Alt komşum 1 yıldır yalnız yaşıyor. Geçen ay 10 ton, şimdi ise 22 ton ve 136 lira faturası elinde. Bu söylediğim sadece bana ait değil konuştuğum herkesle ilgili. Sanki hamam işletiyorum isyan etmemek elde değil” dedi.

SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, vatandaşı isyan ettiren kıyas su faturaları ile ilgili kapsamlı bir açıklama yapmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz