Samsun’da Süper Bulaştırıcı Var Diyen Profesörle Halk Gazetesi Konuştu

0

Televizyonda katıldığı programda Samsun’daki bir hamburgercide çalışan gencin corona virüsünü onlarca kişiye bulaştırdığını iddia eden Prof. Dr. Mustafa Çetiner, Halk Gazetesi’ne konuştu. Samsun Valisi Osman Kaymak tarafından yalanlanan Çetiner, “Süper bulaştırıcı olsun veya olmasın, ne fark eder” açıklaması yaparak, herkesi şaşırttı.

CNN Türk’te Başak Şengül’ün moderatörlüğünde gerçekleşen “Akıl Çemberi” programına konuk olan Prof. Dr. Mustafa Çetiner, Samsun’da bir alışveriş merkezinde çalışan gencin dedesinden kaptığı corona virüsünü onlarca kişiye farkında olmadan ‘süper bulaştırıcı’ olarak enfekte ettiğini iddia etmişti. Samsun’da büyük tedirginlik yaratan olay sonrası Samsun Valisi Osman Kaymak, açıklama yaparak kentte böyle bir vakanın olmadığını duyurmuştu.

Halk Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Zekeriya Fırat, o iddiaları ortaya atan bilim adamının sosyal medya hesabından kendisine yazarak, açıklamasının kaynağını sordu. Prof. Dr. Çetiner, herkesi şaşırtan “Süper bulaştırıcı olsun veya olmasın, ne fark eder” ifadelerini kullanarak, bir duyumu gündeme taşıdığını ileri sürdü. Prof. Dr. Çetiner daha sonra “zorunlu açıklama” başlığı altında değerlendirmelerde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz