Samsun’da Su Faturaları Uçuyor

0

Samsun’da, Şubat ayında abonelere kesilen iki farklı zamlı faturalar görenleri şaşırttı. Bir konuta metreküp fiyatı 4 lira 60 kuruştan fatura kesilirken, başka bir faturada 4 lira 68 kuruş olarak işlem yapılması kafaları karıştırdı. Bazı faturalara 37 lira sayaç sökme-takma ücreti yansıtılması tepki çekti.

Su faturaları evlerde ve işyerlerinde elektrik ve doğalgaz faturalarını geride bıraktı. Aylık 70 ya da 80 lira gelen su faturaları, 140 ya da 150 liranın üzerinde gelmeye başladı. Bazı işyerlerine ise 300 liranın üzerinde fatura gelmesi nedeniyle faturaların ödenememe durumu oluştu.

ZAMLI FATURALAR VATANDAŞI BEZDİRDİ
Şubat ayında konutlarda metreküp fiyatı 4 lira 68 kuruşa, işyerlerinde ise 9 lira 25 kuruşa yükseldi. Pandemi nedeniyle zorda olan vatandaşlar ve dükkanları kapalı olan esnaflar, zor duruma düştü. Vatandaşların ve esnafların çoğu faturalarını ödeyemezken, her ay zamlı olarak gelen su faturaları da vatandaşları isyan ettiriyor.

37 LİRA SAYAÇ SÖKME-TAKMA ÜCRETİ
Şubat ayında abonelere kesilen iki farklı zamlı faturalar görenleri şaşırttı. Bir konuta metreküp fiyatı 4 lira 60 kuruştan fatura kesilirken, başka bir faturada 4 lira 68 kuruş olarak işlem yapılması kafaları karıştırdı. Bazı faturalara 37 lira sayaç sökme-takma ücreti yansıtılması tepki çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz