Samsun’da Şoför Esnafına Müjdeli Haber

0

Coronavirüs salgını nedeniyle Samsun’da şehir içi ulaşım sağlayan özel halk otobüsleri, minibüs ve dolmuş hatları ile taksicilerin, Büyükşehir Belediyesi’ne ödedikleri yer işgali ücretleri iki ay süreliğine ertelendi.

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile yaptıkları görüşmede, şehir içi ulaşım sağlayan esnafa müjdeli haber verdi.

Coronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında insanların evinde olduğunu, toplu taşıma araçlarını kullanmadığını kaydeden SESOB Başkanı Güler, “Özel halk otobüsleri, minibüsçü , dolmuşçu ve taksici esnaflarımızın işgaliye ücretleri 2 ay süre ile ertelenmiştir. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e esnafımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

VİRÜSTEN KURTULUP SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
Yetkililerle görüşüp esnafların yaşadığı bu zor süreçte sorunlarını çözmeye devam edeceklerini kaydeden Başkan Güler, şöyle konuştu; “Şu an esnafın durumu ölmekten beter ama ülkemiz ve dünya afetin en büyüğünü yaşıyor. Sabırla bekleyelim, evimizden çıkmayalım. Şu an hepimiz bu virüsten nasıl kurtuluruz ona düşünelim. Hayat normale dönünce hep birlikte tüm esnaf elele vererek, sorunların çaresine bakacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz