Samsun’da SASKİ’ye Sayaç Tepkisi

0

Samsun’da konutlara gönderilen kıyas su faturaların yüksekliğinden dert yanan vatandaş, şimdide faturalara yansıtılan sayaç sökme ve takma bedeline isyan ediyor. SASKİ, hiç su tüketimi olmayan bir konuta ‘sayaç sökme takma bedeli’ ekleyerek 33 lira fatura gönderdi.

SASKİ Genel Müdürlüğü’nün, korona virüs nedeniyle konutlara ortalama tahmini tüketim bedeli göz önünde bulundurarak gönderdiği kıyas faturalar tepki görürken, sayaç sökme ve takma bedelininde faturalara yansıtılmaya başlanması vatandaşı isyan ettirdi.

VATANDAŞ TEPKİLİ
Suda indirim taleplerine kulaklarını tıkayan SASKİ, bazı konutlara gönderdiği Nisan ayı kıyas faturalarına, sayaç sökme ve takma bedeli ekledi. 33 lira olarak gönderilen bir faturaya, 28 lira olarak ‘sayaç sökme takma’ bedeli eklenmesi, vatandaşı da şaşırttı. Faturada su tüketim bedeli görülmezken, çıkarılan 33 liralık bedel, vatandaşıda isyan ettirdi.

Vatandaş Hedef Halk Gazetesi’ne mail atarak tepkisini dile getirdi. Vatandaş, “Biz indirim bekliyoruz, sayaç sökme takma parası ekliyorlar. Artık isyan etme noktasına geldik” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz