Samsun’da Şaşırtan Ferrari Olayı

0

Samsun’da devletin korona virüs tedbirleri kapsamında maddi durumu iyi olmayanlara yaptığı 1000 liralık sosyal yardıma, 1 milyon 500 bin lira değerinde Ferrari marka lüks spor otomobil sahibi bir kişinin de başvuruda bulunduğu ortaya çıktı.

Hükümet tarafından koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere 1000 liralık yardım yapılıyor. Maddi durumu iyi olmayanlar, bulundukları kentteki İlçe Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları’na başvuruyor.

Vakıf, incelemeden sonra yardıma muhtaç kişileri belirliyor. Samsun’da devletin verdiği 1000 liralık yardıma milyon lira değerinde Ferrari marka aracı, lüks daireleri ya da çeşitli geliri ve maaşı olan vatandaşların da başvuruda bulunduğu ortaya çıktı.

ELLERİNİ VİCDANLARINA KOYSUNLAR
İlkadım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Esat Bayrakçı, bin liralık yardımı alabilmek için başvuruda bulunan milyonluk araç sahibi olduğunu açıkladı. Bayrakçı, “Başvuranlardan imkanı olanlar, yüksek maaşı olanlar, kamuda çalışanlar, emekli maaşı olanlar ve bir işte çalışanlar ayıklanıyor. Başvuruda bulunanlardan altıda biri elde kalıyor. Ellerinde vicdanlarına koysunlar. Bu süreçte maddi geliri olanlar lüks evleri ve araçları, dükkanları olanlar bin liralık yardıma başvurarak bu süreci geciktirmesinler” dedi.

İsminin açıklanmasını istemeyen kırmızı renkteki lüks spor araç sahibi de, maddi durumunun iyi olmadığını, aracın bir başkasına ait olduğunu ve kendisinin üzerine kayıtlı olduğunu savundu. Şahıs aynı zamanda aracı kendisinin kullanmadığını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz