Samsun’da Salonun Durumu İçler Acısı!

0

Güreş Federasyonu Başkanı Yılmaz Ulusoy ve iş insanları tarafından 1987 yılında yaptırılan Canik Yaşar Doğu Güreş Salonu, bakımsızlıktan neredeyse kullanılamaz hale geldi.

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu merhum milli güreşçi Yaşar Doğu adının yaşatılması için dönemin Federasyon Başkanı Yılmaz Ulusoy ve iş insanları tarafından 1987 yılında yaptırılan ve 30 yıla aşkın süredir Samsun güreş sporuna hizmet eden Canik Yaşar Doğu Spor Salonu resmen kaderine terk edilmiş. Sayısız milli güreşçinin yetiştiği salonda olumsuz koşullar pandeminin devam ettiği dönemde insan sağlığını da tehlikeye atıyor.

BİR ÇİVİ BİLE ÇAKILMADI
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü binası yanında bulunan pandemi öncesinde okul sporlarının yapıldığı binanın içinde ki görüntüler görenlere pes dedirtiyor. Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu ve Atakum Olimpik Yüzme Havuzu milyarlarca para harcanarak bakıma alınırken, neredeyse kaderine terk edilen Canik Yaşar Doğu Güreş Salonu’na neden bir çivi dahi çakılmadığı merak ediliyor.

GÖRÜNTÜLER SAMSUN’A YAKIŞMIYOR
Ayrıca Canik Yaşar Doğu Spor Salonu yanında bulunan ve sporcuların dinlendikleri yeşillik alanda bulunan ağaçlar ‘Sporcular için kum havuzu’ yapılacağı gerekçesi ile kesilmişti. Güreş Salonu bakımsızlıktan neredeyse atıl duruma düşerken, yeşil alandaki ağaçların kesilerek heba edilmesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Güreş salonu içinde ki elverişsiz görüntü spor kamuoyunun tepkisini alırken, görüntülerin ‘spor kenti’ olan ilimize yakışmadığı görüşünde birleşti. Peygamber ve Atasporumuz olan güreşe hizmet veren salona yetkililerden sahip çıkılması isteniyor.

TABELA BİLE SİLİNMİŞ
Canik Yaşar Doğu Spor Salonu tabelası güneş ışınlarından adeta silinirken, bir boya dahi yapılmadı.

BULMAK İSTEDİĞİN GİBİ BIRAK
Sporcular elverişsiz ortamda giyinip soyunurken duvarda yazılı olan ‘nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak’ yazısı dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz