Samsun’da Şafak Vakti Tefeci Avı

0

Samsun polisi, tefecilik suçu soruşturması kapsamında yürüttüğü çalışma sonucu Çarşamba’da şafak vakti dev bir operasyon gerçekleştirdi. Aralarında iş adamlarının da bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alındı. Çok sayıda mali değeri olan evrağa el konuldu.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce tefecilik suçu soruşturması kapsamında çalışma yürütüldü. Çarşamba İlçesi’nde belirlenen adreslere Narkotik Suçlarla Mücadele, Asayiş, Çevik Kuvvet, Özel Harekat ve Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendi.

İŞ ADAMLARI DA VAR
Aralarında iş adamlarının da bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden sağlık raporu alındıktan sonra sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

MALİ DEĞERİ OLAN EVRAKLAR BULUNDU
Operasyonda, değişik çaplarda 5 ruhsatsız tabanca, 7 ruhsatsız tüfek, 2 kurusıkı tabanca, 288 değişik çaplarda tabanca fişeği, 37 tüfek kartuşu, 43 bin lira suç kapsamında değerlendirilen para, 3 gram esrar, kılıç, şiş, çok sayıda çek, senet, ajanda ve noter devir evrakları ele geçirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz