Samsun’da Parkomat’tan İcra Tehdidi

0

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in seçimden önce ‘kaldıracağım yada bir düzenleme yapacağım’ dediği tartışılan parkomat sistemi, vatandaşın tepkisini çekmeye devam ediyor.

Korona virüs ile kıyasıya mücadele edildiği bir ortamda kısa süreli evlerinden çıkan ve cadde ya da yol kenarına araçlarını park ederek ihtiyaçlarını gideren vatandaşlar, parkomatın icra tehdidini içeren makbuzunu bir anda camında görüyor.

ÇOK SAYIDA İPTAL DAVASI VAR
Aracını yolun kenarına kısa süreli park eden araç sürücüsü, camında bir anda icra tehditini içeren makbuzu gördü. Parkomat görevlisi ile iletişime geçilmesi istenen makbuzda, “Otopark ücretini park alanını terketmeden ödememeniz halinde icra yoluyla tahsil edilecektir” uyarısı yer alıyor. Parkomat cezalarının iptal edildiği çok sayıda davada bulunurken, icra tehdidi vatandaşın tepkisini çekti.

PARK ALANLARI ÜCRETSİZ OLMALI
Vatandaşlar ise parkomat sisteminin korona virüsle mücadele edildiği bir ortamda ücretsiz olması gerektiğini savundu. Vatandaşlar, “Bütün işletmeler kapalı. Vatandaşların bir çoğu zaten zor durumda. Birde yasallığı tartışılan parkomat sistemi vatandaşın başına bela oldu. Vatandaş zaten kısa süreli evinden çıkıyor ve aracı ile ihtiyacını gideriyor. Bu süreçte park alanları ücretsiz hale getirilmeli” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz