Samsun’da Ölümlü İş Kazaları Korkutmaya Başladı

0

Samsun’da 2 günde 4 işçinin evine ateş düştü. Çarşamba’da inşaat iskelesinin ikinci katından düşen sıva ustası Kerim Kaya hayatını kaybetti. Kazaların nedeni ise ‘yeterli olmayan denetimler’ olarak yorumlanıyor.

Samsun’da önceki gün 3 ocağa ateş düşmüştü. Atakum’da bir işçi pres makinesine sıkışmış, Bafra’da bir işçi elini kömür elezyon makinesine kaptırmış ve Salıpazarı’nda ise bir işçi beton mikserinin altında kalarak hayatını kaybetmişti. Daha bu iş kazalarının üstünden 24 saat geçmedi ki; Samsun’da yine iş kazasında bir kişi hayatını kaybetti.

İSKELEDEN DÜŞTÜ
Olay, Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde meydana geldi. Çalıştığı inşaatın ikinci katındaki iskeleden düşen 57 yaşındaki sıva ustası Kerim Kaya, ağır yaralandı. Çarşamba Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kerim Kaya ilk müdahalesinin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Kaya yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

DENETİMLER DURDU MU?
Samsun’da son günlerde artan ölümlü ve yaralanmalı iş kazalarının nedeni ise ‘denetimsizlik’ olarak yorumlanıyor. Çalıştığı inşaatın ikinci katındaki iskeleden düşen 57 yaşındaki Kerim Kaya’nın iskeleye çıkmadan önce gerekli iş güvenliği önlemlerini alıp almadığı merak edilirken, belediyelerin veya ilgili denetim kurumlarının inşaatları ya da kazaların meydana geldiği tesisleri ve fabrikaları yeteri kadar ve sıklıkta denetlemediğini gösteriyor.

6 Haziran Hedef Halk Gazetesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz