Samsun’da KYK Yurtları Karantina Merkezi Oluyor

0

Samsun’da Kredi Yurtlar Kurumu’na ait öğrenci yurtları geçtiğimiz günlerde boşaltılmış ve dezenfekte edilmişti. Çalışmanın neden yapıldığı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun açıklaması ile ortaya çıktı. Bakan Çavuşoğlu, 8 Avrupa ülkesinden Türkiye’ye dönmek isteyen 3358 öğrencinin Sakarya ve Samsun’daki öğrenci yurtlarında karantinaya alınacağını duyurdu.

8 ÜLKEDEN ÖĞRENCİ SAMSUN’A GELİYOR
Bakan Çavuşoğlu, “Şu ana kadar uçuş yasağı konulan ülke sayısı 68. Gelişmeleri takip ederek ilave kararlar alınabilir. Geçtiğimiz günlerde 9 Avrupa ülkesinden 2 bin 800 vatandaşımızı getirdik. Bugüne kadar getirdiğimiz vatandaşlarımızın yanında özellikle uçuş yasağı koyduğumuz bazı ülkelerin öğrencileri Türkiye’ye dönmek istediler. Bakanlıklarımızla beraber bir çalışma yaparak 8 ülkeden daha vatandaşlarımızı getirme kararı aldık” dedi.

14 GÜN SAMSUN’DA KALACAKLAR
Bakan Çavuşoğlu, “20 itibariyle başvuru süresi doldu. 3 bin 358 öğrenci başvurdu. Vatandaşlarımızı uçuşlarla öğrencilerimizi ülkemize getireceğiz Sakarya ve Samsun ’daki yurtlara yerleşecekler ve karantina sürecini tamamlayacaklar. Bu başvuru süreci doldu ama vatandaşlarımıza her zaman biz duyurularımızı sürdürüyoruz. Öğrencilerimize öncelik veriyoruz çünkü okullar kapandı. Aynı şekilde bazı yurtlar kapandığı için çocuklarımız ortada kalsın istemedik. Gelen başvurulara biz hiçbir zaman duyarsız kalmadık” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz