Samsun’da Kuyumcu Esnafı Çalışma Saatlerini Değiştirdi

0

Ülkemizde hızla yayılan coronavirüs tehlikesine karşı hükümet bir dizi tedbirler alırken, bazı meslek grupları da biseysel önlemler almaya çalışıyor.

Vatandaşla birebir temasta bulunan bazı işletmeler, hem çalışma saatlerini değiştiriyor hem de ‘1 metre mesafe uygulaması’ yapıyor. Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman da, kuyumcu esnafının çalışma saatlerini COVİD-19 virüs salgını dolayısıyla 09.30-17.30 saatleri arası olacak şekilde uygulanması konusunda uyarılarda bulundu.

DİREKT TEMAS HALİNDEYİZ
Sektörlere göre çeşitli uygulamaların yapıldığını kaydeden Başkan Özman, kuyumcu esnafının bu süreçte dikkatli olmasını, hijyen kurallarına uymalarını tavsiye etti. Risk grubunda olduklarını kaydeden Özman, şöyle konuştu; “Vatandaşla yakın temas gerektiren bir sektördeyiz. Kuyumcu esnafları olarak COVİD-19 virüs salgınından etkilenecek risk grubundayız. Hem sektör çalışanlarının sağlığını korumak hem de devletimizin aldığı karantina tedbirlerine destek olmak amacıyla işyerlerimizin çalışma saatlerini sabah 09.30 akşam 17.30 arasında uygulanmasını önemlidir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz