Samsun’da Korona Yine Kamu Kurumunda Görüldü

0

Samsun’da SASKİ, Vergi Mahkemesi ve Adalet Sarayı’nın ardından Büyükşehir Belediyesi şantiyesi ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde görevli personellerde de korona virüs çıktı.

1 Haziran tarihi itibariyle başlayan normalleşme sürecinin ardından Samsun’daki bazu kamu kurum ve kuruluşlarda korona virüs vakaları tespit edilmişti. SASKİ Genel Müdürlüğü, Vergi Mahkemesi ve Adalet Sarayı’nda çalışan bazı personellerin Covid-19 testinin pozitif olduğu gündeme gelmişti.

BÜYÜKŞEHİR VE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ’NE SIÇRADI
Korona vakalarının adresi bu defa Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir şantiye ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü oldu. Şantiyede personellere eldiven ve maske dağıtan bir çalışanda korona virüs tespit edildi. Tarım İl Müdürlüğü’nde ise görev yapan bir güvenlikçi ile güvenlik şefinin korona virüs testi pozitif çıktı.

Her iki kurumda da Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı filyasyon ekipleri yakın temas kurdukları kişilerle irtibata geçerken, personeller tedavileri için hastaneye yatırıldı.

TEDBİRLERE UYULMUYOR MU?
Diğer yandan sürekli olarak maske, hijyen ve sosyal mesafe uyarısı yapılırken, normalleşme ve kontrollü sosyal yaşam sürecinde Samsun’da çeşitli kamu kurumlarında korona virüs vakalarının ortaya çıkmaya tedirgin etmeye başladı. Personellerin tedbirlere uyup uymadığı, hijyen ve benzeri önlemlere dikkat edip etmediği sorgulanmaya neden oldu. Kaynak: SamsunKentHaber.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz