Samsun’da Kıyas Fatura İsyanı Çığ Gibi Büyüyor

0

Samsun’da SASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlara gönderdiği kıyas faturalarla adeta isyan ettiriyor. Kendisine yüksek fatura kesilen vatandaşlar, şikayetlerini özgürce dile getirdiği platform olan ‘Şikayetvar.com’ adlı internet sitesine şikayetlerini iletiyor. Şikayetler çığ gibi büyüyor.

EPDK’nın korona virüs nedeniyle aldığı “kıyas fatura” kararı kapsamında su sayaçlarında fiziki okuma yapmayıp tüketim miktarlarını geçen senenin aynı dönemine oranla hesaplayıp vatandaşlara fatura gönderen SASKİ, konutlara ulaştırdığı faturalarla adeta vatandaşı isyan ettirdi.

Suyun metreküp fiyatını 4 lira 14 kuruştan ulaştıran SASKİ, çevre temizlik vergisi ve atık su bedellerine ise her ay zam yapması vatandaşları da çileden çıkardı. Korona virüs nedeniyle evlerinden çıkamayan ve gelir durumu iyice düşen vatandaşlar ise gelen yüksek faturalar karşısında şikayetlerini ‘Şikayetvar.com’dan paylaşarak seslerini duyurmaya çalışıyor.

VATANDAŞLAR İSYANDA
Kimi vatandaşlar Nisan ayı faturalarının astronimik oranda geldiğinden şikayet ederken, kimi vatandaş su tüketimi olmayan abonelere bile fatura kesildiğini öne sürdü. Vatandaşlar paylaşımlarda, korona virüs nedeniyle zor durumda olduklarını belirterek, kesilen yüksek faturalara tepki gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz