Samsun’da Kimsesizlere Sıcak Yuva

0

Samsun’da evsiz vatandaşlar, Geçici Barınma Ünitesi’nde misafir ediliyor. 20 yatak kapasiteli merkez, mağdur vatandaşlara yuva oldu.

Sokakta kalan vatandaşlar, zabıta ekipleri, polis veya duyarlı vatandaşlardan gelen ihbarlar ışığında tespit edilip Geçici Barınma Ünitesi’ne getiriliyor. Merkezde üç öğün yemek, temizlik ve sağlık hizmetleri ücretsiz bir şekilde sunuluyor.

BURASI OLMASAYDI SOKAKTA KALIYORDUM
Fahrettin Akar, “Elazığlıyım. Deprem mağduruyum. Samsun’da bir arkadaşıma gelmiştim. Ancak bazı sorunlar yaşadık ve yanında kalamadım. Sokakta kaldım ve gidecek yerim olmadığı için belediyeye müracaat ettim. Onlar da beni buraya getirdiler. Sokakta kalmaktan kurtuldum. Şu anda her bakımdan rahatım yerinde” dedi.

Yılmaz Köse ise, “Kanser tedavisi gördüm. Anne ve babayı da kaybedince evim dağıldı. Kalacak yerim kalmayınca komşularımın aracılığıyla belediyemize yönlendirildim. En yakınlarımdan bile görmediğim hizmeti görüyorum. Odalarımız temiz, yemeklerimiz güzel. Yatacak yerimiz pırıl pırıl. Her şeyden öte dışarıda hava buz gibi iken burası bize sımsıcak bir yuva oldu. Kanser hastalığı geçirdiğimden dolayı sağlığım yakından takip ediliyor” diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kar yağışı ve soğuk havanın etkili olmasıyla birlikte kimsesiz vatandaşların sokakta kalmaması için çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz