Samsun’da Kamudaki Virüs Salgını Büyüyor

0

Samsun Tarım Müdürlüğü’nde 6 personelin korona virüs testinin pozitif çıktığı iddialarına Müdür İbrahim Sağlam, “2 pozitif vakamız var” diyerek, cevapladı. İddiaya göre Bafra Adliyesi’nde ise bir memurun, SAMULAŞ’ta görevli bir vatmanın testi pozitif çıktı.

Samsun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde görev yapan bir güvenlikçi ile güvenlik şefinin korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından müdürlük bünyesinde filyasyon ekipleri tarafından çalışma başlatılmıştı. Kurumda pozitif vaka sayısının 6’ya yükseldiği, 3 güvenlikçi personel ve bir şoförde de yapılan Covid-19 testi pozitif çıktığı iddia edilmişti.

MÜDÜR AÇIKLAMA YAPTI
Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Müdür İbrahim Sağlam, “26 Haziran 2020 tarihli bazı basın yayın organlarında İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzle ilgili olarak ‘korona testi yapılan personelde pozitif vaka sayısının 6’ya yükseldiği’ yönünde haberler çıkmıştır. Söz konusu haberdeki bilgiler abartılı olup, olayın gerçeği ve ayrıntısı aşağıdaki gibidir. Müdürlüğümüzde korona testi pozitif çıkan bir personelin tespiti sonrasında yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda test yapılan personel arasında bir personelin daha testi pozitif çıkmıştır. Test yapılan diğer personelin testleri ise negatif çıkmıştır. Sonuç olarak şu anda İl Müdürlüğümüzde korona testi pozitif çıkmış ‘2 personel’ bulunmakta olup başka personelde korona tespit edilmemiştir” dedi.

BAFRA ADLİYESİ’NDE KORONA ALARMI
Diğer yandan Bafra Adliyesi’nde çalışan bir memurun da Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine adliyede diğer personellere de test yapıldı. Testi pozitif çıkan personelin adliyede kimlerle temasta olduğu filyasyon ekipleri tarafından tespiti yapılırken, diğer görevli memurlar da teste tabi tutuldu. Bafra Adliyesi’nde çok sayıda personele koronavirüsü testi yapılırken, pozitif vakaya rastlanmadığı öğrenildi.

VATMANIN TESTİ POZİTİF ÇIKTI
SAMULAŞ’ta vatman olarak görev yapan ve her gün binlerce insanı taşıyan personelin de Covid-19 testinin pozitif çıktığı iddia edildi. İddiaya göre, vatmanın ilk olarak korona virüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldığı, ilk testin negatif çıktığı öne sürüldü. Sonrasında ise ikinci test yapıldı. İkinci testte vatmanın korona virüs salgınına yakalandığı tespit edildi. Vatmanla yakın temas içerisinde olduğu düşünülen 3 kişinin de gözlem altında tutulduğu iddia edilirken, SAMULAŞ Genel Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili kamuoyuna resmi bir açıklama yapılmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz