Samsun’da Kalabalık Caddelerde HES Kodu Dönemi

0

Samsun İl Hıfzıssıhha Kurulu, İstiklal Caddesi, Gazi Caddesi, Mecidiye Çarşısı ve Bankalar Caddesi’ne girişlerde HES kodlu dönemin başladığını duyurdu. Oluşturulacak kontrol noktalarında HES kodu kontrolleri yapılacak, kodu olmayan caddeye giremeyecek.

Korona virüs (Covid-19) vaka sayısı ve vaka yayılım hızı en yüksek illerden biri olan Samsun’da salgının yayılım hızını azaltmak için ek tedbirler alınırken, daha önce uygulanan kısıtlamaların da devam ettirilmesine karar verildi.

CENAZE TÖRENLERİNE 30 KİŞİ SINIRI
Samsun Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan duyuruda, sinema salonlarının açılışının 1 Nisan 2021 tarihine kadar uzatılmasına, cenaze törenlerine katılımın 30 kişiyle sınırlı olmasına insan kalabalığının fazla olduğu caddelerden İstiklal Caddesi, Gazi Caddesi, Mecidiye Çarşısı ve Bankalar Caddesi’nde HES kontrol noktaları oluşturulmasına, vatandaşların bu kontrol noktalarında gerekli kontroller yapıldıktan sonra girişlerinin sağlanmasına karar verildiği belirtildi.

SPOR SALONLARINA 15 MART KARARI
Kurul ayrıca faaliyetleri durdurulan özel beden eğitimi ve spor salonları/tesislerinin faaliyetlerinin 1 Mart 2021 tarihine kadar durdurulması kararının 15 Mart 2021 tarihine kadar uzatılmasına karar verirken, Halk Eğitim Kursları durdurulması kararının devamına, şehir içi ulaşımla ilgili olarak araç kapasitelerinin yüzde 50’si kadar yolcu alınmasına, ayakta yolcu alınmamasına karar verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz