Samsun’da Kadınlar Arzu Aygün İçin Sokağa Çıktı

0

Samsun Kadın Dayanışması, Samsun’da katledilen Arzu Aygün cinayetine tepki olarak eylem yaptı. Süleymaniye geçidinde bir araya gelen kadınlar, “Artık yeter. Arzu Aygün ve öldürülen bütün kadınlar isyanımızdır” pankartı açtı.

Eylemde, “Yaşamak için isyanda, adalet için sokaktayız”, “Arzu Aygün isyanımızdır”, “Kadın cinayetleri politiktir” dövizleri taşındı.

Eylemde açıklamayı, Züleyha Mangan, Fatma Çelik, Şeyma Özbek ve Şafak Aydın okudu. Halka seslenen kadınlar, Arzu Aygün’ün Samsun’da katledildiğini ve cesedinin Terme’nin ormanlık alanına atılarak çürümeye bırakıldığını, katilin itirafı üzerine 42 gün sonra bulunduğunu hatırlattı.

Cezasızlık politikalarının, İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmamasının bedelini kadınların yaşamlarıyla ödediğine dikkat çekilen açıklamada, “Haklarımız ve yaşamlarımız için alanlarda mücadele etmeye devam edeceğiz. Öfkeliyiz, çünkü her gün kadın cinayetlerine uyanıyoruz. Öfkeliyiz, çocuklarımızın dahi korunmadığı bir coğrafyada yaşıyoruz. Bizler öfkeliyiz, bu cinayetlerin son bulması, kadına yönelik şiddetin son bulmasını istiyoruz” dedi.

Kadınların eylemine çevrede bulunanlar alkışlarla destek verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz