Samsun’da İki Doktor Saldırıya Uğradı

0

Samsun’da aile sağlığı merkezinde 2 doktor darp edildi. Tekkeköy İlçesi’nde bulunan Kirazlık Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana gelen olayda bir şahıs iğne yaptırmak istedi. Taşkınlık yapıp cezaevinden yeni çıktığını söyleyen şahıs, burada görevli doktorlar Mustafa E. ve Hakan M.A.’ya saldırıp aile sağlığı merkezinden ayrıldı.

SALDIRGANLAR ARANIYOR
Bir süre sonra 2 kişi ile geri gelen saldırganın yanındaki kişiler de bıçak gösterip tehdit savurdu. Saldırganlar kaçarken darp edilen doktorlar olayı polise bildirerek şikayetçi oldu. Doktorlar Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek darp raporu alındıktan sonra polis merkezinde ifade verdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

HUKUKİ DESTEK VERİLECEK
Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan da yayımladığı mesajda sağlıkta şiddeti kınadı. Murat Erkan, “Bu konuda sorumlu olan Sağlık Bakanlığı’nın yeterli hassasiyeti göstermediğini görüyoruz. Yılların kronikleşmiş sağlıkta şiddet probleminin çözümünü biz göstermekten, Sağlık Bakanlığı da görmezden gelmekten bıkmadı. Sağlık hizmetinin güvenlik kaygılarından uzak sunulmasının hayati önemi vardır ve siyasi popülizme alet edilmesinin tüm ülkeye zarar verdiği/vereceği aşikardır. Salgında da görüldüğü üzere, el üstünde tutulması gereken hekimlerin ve sağlık çalışanlarının magandaların oyuncağı haline getirilmesini anlamak mümkün değildir. Bu güvensiz ortamda kaliteli bir sağlık hizmetinin verilebilmesi mümkün değildir. Biz hekimlik onurunu ve hekimlerimizin haklarını korumak için mücadelemize devam edeceğiz. Saldırıya uğrayan hekim arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor, olayın takipçisi olacağımızı, hukuki destek başta olmak üzere her konuda hekim arkadaşlarımızın yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz