Samsun’da İçme Suyu Alerji Yaptı İddiası

0

Samsun’da Çevre Platformu’nun açıkladığı içme suyu analizlerinde alüminyum oranı yüksek, bulanıklık derecesinin insan sağlığına uygun olmadığının ortaya çıkması sonrası başlayan tartışma sürüyor. Herkesin şikayetlerini dile getirdiği ‘Şikayetvar’ adlı internet sitesinde bir kadın, içme suyu ile ilgili şok bir iddiayı gündeme taşıdı.

Kadın çocuğunu yıkadığı şebeke suyunun alerji yaptığı iddiasında bulundu. 1 aydır kızının vücudunda meydana gelen alerji ile uğraştığını belirten kadın, “Yoğun bir kaşıntı var. Doktora da gittik tabi oranın detayına girmeyeceğim, kızımı takibe aldık akşam yıkayıp yatırıyorum sabah cildi kıpkırmızı oluyor. Öğlen yıkıyorum akşam yatıracağım zaman aynı oluyor yıkamayınca geçiyor. Ne zaman suyla temas etse böyle oluyor” dedi.

ANALİZ YAPTIRIP DAVA AÇACAĞIZ
Şikayetini internet sitesine Meltem adıyla koyan kadın paylaşımında, “Allah aşkına bu sulara ne katıyorsunuz ? Zaten bildiğiniz çamaşır suyu suyu akıyor, sanki klordan geniz yanıyor. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Zaten sudan alıp tahlil yaptıracağız, eğer ki bu suda benim kızımın cildine alerjiye sebep olan bir şey çıkarsa sadece dava açmayla kalmam, tüm haber kanallarına yaşadığım sıkıntıyı paylaşırım. Bu suları mikroptan arınmak için kullanıyoruz, hasta olmak için değil!” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz