Samsun’da Halı Sahalar Kapatıldı

0

Korona virüs tedbirleri kapsamında yaklaşık iki buçuk aydır kapalı kalan halı sahalar, 1 Haziran itibariyle faaliyetlerine gerekli önlemlerini alarak başlarken, İç İşleri Bakanlığı talimatı ile üç gün sonra tekrar kapatıldı. Bakanlığın yeni bir genelge yayınlaması bekleniyor.

Kovid-19 salgınının azalma göstermesi ile birlikte normalleşme sürecine girilirken 1 Haziran tarihi itibariyle spor alanları önlemler alınmak şartıyla açılmış ve faaliyetlerine başlamıştı. Bu doğrultuda Samsun’da faaliyet gösteren halı sahalarda kapılarını futbolseverlere açmıştı. İç İşleri Bakanlığı, Valiliklere talimat vererek halı sahaları kapattı. Bakanlığın yeni bir genelge yayınlayacağı öğrenildi.

İŞLETMECİLER ŞOKTA
Derebahçe Halı Saha İşletmecisi Ümit İren, açıklamasında üç gün önce açılan halı sahaları kapatmak zorunda kaldıklarını ifade ederek, buna bir anlam veremediklerini söyledi. İşletmelerinde gerekli olan hijyen önlemlerini aldıklarının altını çizen Ümit İren, “İnsan sağlığı her şeyden önce gelir. Bizlerde bu bilinçle gerekli önlemlerimizi almıştık. Şimdi tekrar kapatıldık. Bütün rezervasyonları iptal ettik. Tedbirleri aldığımız halde neden kapandığımızı anlayamadık” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz