Samsun’da Halı Sahada İnanılmaz Ölüm

0

Samsun’un Canik ilçesi Gazi Osman Paşa Mahallesi Pınar Spor Kulübü Halı Sahası’nda meydana gelen olayda, özel bir okulda teknisyen olarak görev yapan Hüseyin Avni Güler(36) aynı okuldaki öğretmen ve arkadaşlarıyla birlikte halı sahada futbol oynarken biranda yere yığıldı.

Kalp krizi geçirdiği belirtilen gence ilk müdahaleyi saha içindeki arkadaşları yaptı. Uğur Okulları Koordinatörü Alican Usta, suni tenefüs ve kalp masajı yaptı. Biyoloji öğretmeni Fatih Karadeveci de kalp masajı yaptı.

Hemen 112’yi arayarak ambulans istendi. Bilinci açık olan ve arkadaşlarına cevap veren Hüseyin Avni Güler, iddiaya göre olay yerine yaklaşık 25 dakika sonra gelen ambulansla özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

ARKADAŞLARI TEPKİ GÖSTERDİ
Sağlık ekiplerinin geç geldiğini iddia eden arkadaşları 112 ekiplerine tepki gösterdi. Sağlık ekipleri de başka bir vakaya gittikleri için geciktiklerini dile getirdi. Bunun üzerine halı sahadaki öğretmen arkadaşları da ekiplere tepkisini dile getirerek, “Samsun’da başka ambulans mı yok. Şehrin göbeğinde arkadaşımız ihmal ve 112’nin gecikmesi sonucu hayatını kaybetti” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI
Sağlık İl Müdürlüğü yetkilileride konu ile ilgili bilgi verdi. Sağlık Müdürlüğü, adresin yanlış verildiğini, 8 dakika boyunca adrese ulaşılmaya çalışıldığı bilgisini verdi. Müdürlük, ikinci ambulansın olay yerine 1 buçuk dakikada ulaştığını açıklayarak, 25 dakika iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz