Samsun’da Halı Saha Kuralları Açıklandı

0

Halı Saha Futbol Federasyonu (HFF) faaliyete başlayacak olan halı saha tesislerinde pandemiye karşı dikkat edilecek hususlarla ilgili bilgilendirme yaptı. Buna göre tesisler ve futbol okulları antrenman alanlarının her akşam düzenli olarak temizliğinin ve dezenfeksiyonu yapılacak.

Tesislere ulaşımda mümkün olduğunca toplu taşıma araçları yerine, bisiklet veya özel araçların kullanılmasına özen gösterilecek. Maske kullanımı ve pandemi konusunda tesis personellerine eğitim verilmesi. Tesis çalışanları arasındaki fiziksel mesafenin korunmasına dikkat edilecek.

UYARICI İŞARET LEVHALARI
Sporcuları, futbol okulları için, teknik adamları, antrenör ve tesis personelini virüsü başkalarına bulaştırmalarını önleme yolları hakkında uyarıcı işaret ve levhaların asılacak. Tesislerde bulunan tüm alanlardaki kapı kolları, tuvaletler gibi sık kullanılan alanların klozet kapakları kapatılarak günde birkaç kez dezenfekte edilmesinin sağlanacak. Tesislere girişte ayakkabı hijyeninin yapılması için hijyen paspası konulacak.

MAÇ DIŞINDA MASKE TAKILACAK
Tesislere giriş bölümünde elektronik ateş ölçme cihazı bulunacak. Sporcu ve üyelerin tesis içine girişlerinin temassız bir şekilde sağlanması, el izi, parmak izi veya şifre gibi uygulamalar varsa kullanılmayacak. Tesislerin giriş ve çıkış yönleri birbiriyle çakışmayacak şekilde farklı yönlerde düzenlenecek. Tesislerde birden fazla yerde el yıkama yeri, alkol bazlı el jeli ve kolonya bulunacak. Antrenör ve tesis çalışanların ayrıca, sporcuların maç ve antrenman anı hariç maskeye dikkat edilecek.

İZOLASYON ODASI OLACAK
Su şişeleri ve bardakların tek kullanımlık olması, tesislerde bulunan su sebili ve benzeri otomatlar kullanılmayacak. Soyunma odaları ve duşlar kullanılmayacak. Buhar odaları ve saunaların kullanılmayacak. Ayakkabı, eldiven ve yelek kullanılmayacak. Semptom gösteren kişi veya kişiler için hastaneye taşınmadan önce izolasyon odası/alanının olacak. Tesiste temizlik mendilleri, maske ve eldivenleri atacakları özel kapaklı çöp kutuları bulundurulması, hususlarına dikkat edilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz