Samsun’da Fırtına Öncesi Sessizlik

0

Korona virüs nedeniyle evlerde izole olanlar kervanına her ne kadar siyasilerde katılsa da, kulislerde hareketlilik devam ediyor. AK Parti’den istifa ederek Gelecek Partisi’ni kuran Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Demokrasi ve Atılım Partisi’ni (DEVA) kuran Ali Babacan, illerde teşkilatlanma çalışmalarına hız verdi.

Davutoğlu, Samsun’da il başkanını daha önce belirlemişti. İlçelerde teşkilatlanma çalışmaları devam ediyor. Babacan ise Samsun’a il başkanı arıyor.

GELECEK PARTİSİ TEŞKİLATLANIYOR
Gelecek Partisi Samsun İl Başkanı olarak partinin kurucular kurulu üyesi Mustafa Yeşilyurt atanmıştı. Mazbatasını alan ve çalışmalara başlayan Mustafa Yeşilyurt, ilçelerde teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti’den istifa ederek Gelecek Partisi’ne katılan Yeşilyurt’un partiye kırgın ve küstürülmüş birçok eski belediye başkanı, meclis üyesi ve halkın sevdiği isimlerle görüştüğü öğrenildi. Teşkilatlanma çalışmalarının yakın bir zamanda tamamlanacağı belirtilirken, AK Parti ve MHP’de başlayacak kongre sürecinde liste dışı kalanlarında Gelecek Partisi’ne geçebileceği konuşuluyor.

DEVA PARTİSİ TEMASTA
Ali Babacan’ın kurduğu DEVA Partisi’nde ise Samsun’a il başkanı aranıyor. AK Parti’den istifa eden Rize eski Milletvekili Hasan Karal, DEVA Partisi’nde bölge komisyon başkanı olarak görevlendirildi. 14. bölge olarak Karal’ın sorumluluğunda bulunan iller arasında Samsun, Trabzon, Ordu, Giresun, Artvin, Gümüşhane ve Çankırı bulunuyor. Karal’ın yardımlığını ise Zeynep Tatar, İhsan Günaydın, Baran Deniz Bağatur ve Kerem Yavaşça yapıyor. Teşkilatlanma çalışmaları için kurulan komisyon çalışmaya başladı. DEVA Partisi, en geç Haziran ayı sonuna kadar 81 ilde teşkillatlanmayı hedefliyor. Komisyon başkanı Karal’ın ve yardımcılarının Samsun’da birçok isimle irtibatta olduğu biliniyor. Görüşülen isimler arasında AK Parti, MHP’li, İYİ Partili ve Doğru Yol Partisi kökenli kişilerinde olduğu biliniyor.

KONGRELER BEKLENİYOR
Samsun’da il ve ilçe kongrelerini sadece CHP, tamamladı. AK Parti, MHP ve İYİ Parti il ve ilçe kongrelerini korona virüs nedeniyle ileri bir tarihe erteledi. Pandemi sürecinde daha başarılı sonuçlar alınması halinde yeniden kongrelerin başlayacağı belirtilirken, parti dışı kalan yada küstürülen isimlerin DEVA Partisi yada Gelecek Partisi’ne topluca katılabileceği konuşuluyor. Katılacaklar arasında birçok ismin olduğu ifade ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz