Samsun’da Et Fiyatları Düşüşe Geçti

0

İstanbul’da etin kilo fiyatına minimum 5 ila 6 TL arasında zam yapılırken, Samsun’da fiyatlar aşağıya çekildi. Samsun’da 55 liradan satılması gereken et, kalitesine göre 42 ila 45 liradan alıcı buluyor.

Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, “Korona virüs süreci bizi oldukça sarstı. Her meslek gruplarında olduğu gibi kasaplar da bu virüs sürecinden etkilendi. Bu dönemde lokantaların aylarca kapalı olması haliyle kasapları etkiledi. Biz 3 ay boyunca lokantalara et veremedik. Lokantalar olmayınca bizim işler dönmüyor” dedi.

ESNAFIMIZ ZARAR ETTİ
Bu süreçte 30 ila 40 bin lira arasında kasap esnafının zararı olduğunu kaydeden Başkan Şen, şöyle konuştu; “Krediyle dükkanını döndüren esnaflarımız var. Devletimizden Allah razı olsun yinede. Bizlere kredi imkanı sundular. Bir şekilde işlerimizi düzeltmeye çalışıyoruz. Biz bu ara Samsun’da et fiyatlarına zam yapılmasını bekliyorduk. İstanbul’da fiyatlar arttı. Bugün Samsun’da da etin kilosu 55 liradan satılması gerekiyor. Virüsten önce bile etin kilosu 46-47 lira arası satılıyordu. Bugün zam gelmediği gibi mevcut fiyatın da altında satılıyor. Şu an kilosu 42 liradan 45 liraya kadar çıkıyor.” Kaynak: Samsun Haber Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz