Samsun’da Cani Koca Dehşet Saçtı

0

Olay, Samsun’un Canik İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Akbalık Sokak’ta saat saatlerinde meydana geldi. Bülent Cenikli’ye (44) ‘eşine şiddet uyguladığı’ iddiasıyla ‘evden uzaklaştırma kararı’ verildi.

KURŞUN YAĞDIRDI
15 gündür evden ayrı yaşayan Bülent Cenikli, sabah evine giderek işe gitmek için evden dışarı çıkan 18 yıllık eşi 2 çocuk annesi Ayşe Cenikli’ye apartmanın girişindeki merdivenlerden inerken kurşun yağdırdı.

Kafasından vurulan ve ağır yaralanan Ayşe Cenikli, 112 acil servis ekipleri tarafından ambulansla özel bir hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

‘PİŞMANIM’ DEDİ
Bülent Cenikli olay yerinden yaya olarak kaçıp, Irmak Polis Merkezi’ne giderek olayda kullandığı silahla birlikte teslim oldu. Bülent Cenikli eşini, ‘çocuklarını kendisine göstermediği için öldürdüğünü’ söyledi. Cinayet Bürosu’nda sorgulanan Bülent Cenikli’nin daha önce hakkında 5 kez eşe şiddetle ilgili işlem yapıldığı otaya çıktı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edilen Bülent Cenikli, bu sırada basın mensuplarının “Pişman mısın?” sorusu üzerine, “Pişmanım” cevabını verdi.

Nöbetçi mahkemeye ifade veren Bülent Cenikli mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

BARIŞIP, AYRILMIŞLAR…
Diğer yandan Bülent Cenikli’ye geçen yıl eşi Ayşe Cenikli’den 1 aylık uzaklaştırma kararı verildiği ancak çiftin daha sonra barışarak yeniden beraber yaşamaya başladıkları, aralarında yaşanan sorunlar nedeniyle bir süre önce bu kez 2 aylık uzaklaştırma kararı verildiği öğrenildi.

DEDESİNİN TABANCASIYMIŞ
2021 Nisan ayında Bülent Cenikli hakkında tedbir karar uygulanıp, 2 ay eşine yaklaşmama kararının bulunduğu ve kendisine bu kararın tebliği edildiği, yine geçmiş yıllarda olduğu gibi yeniden barışmak için eşinin yanına gittiği, eşi ile aralarında tartışma çıkınca onu tabancayla vurduğu öğrenildi.

Koca Cenikli’nin olayda kullanılan tabancanın dedesinden kaldığını söylediği, evden uzaklaştırma kararı alınca silahı da yanında götürdüğünü belirttiği ifade edildi.

SÜREKLİ KAVGA EDERLERDİ
Apartmanda yaşayan komşuları, Cenikli çiftinin sürekli kavga ettiklerini ve karakolluk olduklarını, ölen kadının uğradığı şiddetten dolayı boşanmak istediğini, hatta eşine uzaklaştırma kararı verilince gelip kendisine zarar verir korkusuyla evinin kapı kilidinin bile değiştirmeyi düşündüğünü söylediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz