Samsun’da Büyükşehir İle Esnaf Başkanları Kapıştı

0

Samsun Bayan Kuaförleri Odası Başkanı ve Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanvekili Savaş Kiraz, korona virüs nedeniyle işyerlerini kapatan üyeleri için Büyükşehir Belediyesi’nden gıda yardım kolisi istemiş, kendi iddiasına göre bu talep reddedilmişti. Kiraz’ın olayı sosyal medya hesabından paylaşması sonrası ardı ardına açıklamalar geldi, konu polemiğe dönüştü.

SESOB Başkan Vekili Kiraz’a; Samsun’da 50 bin esnaf ve sanatkar üyeyi temsil eden SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler de, “Bizimde hesap yapacağımız günler gelecek” diyerek, destek verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de üstü kapalı şekilde söz konusu iddialarla ilgili ‘yasal yollara’ başvuracaklarını açıkladı.

DEMİR: YASAL HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bayan Kuaförleri Odası Başkanı Kiraz’ın yardım kolisi talebine olumsuz cevap verildiği iddiasına üstü kapalı şekilde cevap verdi. Demir, koronavirüs salgını süresince hiçbir talebi geri çevirmediklerini söyledi. Salgın boyunca işsiz kalan veya günlük olarak ekmeğini kazanmaya çalışanlara da yardım eli uzattıklarını dile getiren Demir, 12 binin üzerinde kişiye yardım ulaştırdıklarını açıkladı. Demir sağlık çalışanlarına gıda ve konaklama imkanı da tanıdıklarını anlatarak, “Buna karşın, yardım taleplerine olumsuz yanıt verdiğimiz şeklinde açıklama yaparak algı oluşturmak isteyenlerin acizliklerine de şahit oluyoruz. Salgının ilk gününden itibaren ortaya koyduğumuz mücadele ve sonuçları bu denli ortada iken olumsuz algı oluşturarak halkımızın kafasını karıştırmayı görev edinenlere yasal hakkımızı kullanacağız” dedi.

SESOB BAŞKANI GÜLER’DEN DESTEK
Bayan Kuaförleri Odası Başkanı Savaş Kiraz’ın sosyal medyada Başkan Mustafa Demir ile yaptığı telefon görüşmesini anlattığı paylaşımın altına SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler de sert bir yorum yaparak, destek verdi. Güler, “Bizimde muhasebe yapacağımız günler var Başkanım” diyerek, Demir’e karşı tavrını ortaya koydu.

KİRAZ YİNE AÇIKLAMA YAPTI
Başkan Savaş Kiraz da, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in üstü kapalı mesajı sonrası yine sosyal medyadan açıklama yaptı. “Mahkemeye verecekmiş versin” diyen Kiraz, şöyle paylaşımda bulundu; “Ben lafı ortaya koymam kimse muhatabım direkt ona söylerim. Benle derdi olandan da bunu beklerim. Şimdi biri adımı geçirmeden açıklama yapıp ima edici cümle kuruyorsa ben ‘bu lafı acaba bana mı dedi’ diye düşünürüm. Liseli gençler gibi imalı laflara gerek var mı? Direk adımı ver. Mahkemeye mi vereceksin? Mahkemeye verirken adımı vereceksin değil mi? O ne öyle aciz işler. Laf deniliyorsa lafı dediğin adamın adresini de vereceksiniz. Acizlik yapmayacaksınız. Millet yalan yanlış yorum yapmasın. Bana hiç tarzım olmayan bir iş yaptırdınız. Acaba bana mı dedi? Yoksa demedi mi? Diye rahat konuşamadım. Açık açık deyinde de. Ben şöyle rahat rahat isim vererek konuşayım. Sayemde, mahkemeye bir iki delil daha verirsiniz belki.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz