Samsun’da Bowling’e Corona Engeli

0

Samsun’da 2017 yılında gerçekleşen İşitme Engelliler Olimpiyatları öncesi yapılan Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük salonu konumunda bulunan İlkadım Bowling Tesisleri, coronavirüsü tedbirleri kapsamında diğer tesisler gibi kapandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “İlkokul çağındaki çocuklar, engelliler vatandaşlarımız ve 70 yaşındaki vatandaşımızın da severek oynadığı sevdiği bir spor dalıdır. Fakat coronavirüsü nedeni ile tesisimizi geçici olarak kapattık” dedi.

ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI
İlkadım Bowling Tesisleri’nin tekrar faaliyete başlayacağına dikkat çeken Müdür Kasapoğlu, “Öncelikli olarak insan ve sporcu sağlığı diyoruz. Bu nedenle tesislerimiz gelecek olan ikinci bir talimata kadar kapattık. Coronavirüsü salgınını atlattığımızda ve hayat normale girdiğinde tesislerimiz tekrar açılacak ve faaliyetlerine devam edecektir. Geçen yıl burada yaklaşık 200 bin kişi bowling oynadı. Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük salonu olan tesiste Türkiye ve Avrupa’da derece yapacak sporcular yetiştirmek istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz