Samsun’da Bankaların Önü Ana Baba Günü!

0

Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan çok sayıda bankanın önünde kuyruk oluşturan vatandaşlar, uzun süre bankaların açılmasını bekledi.

Coronavirüs salgınının ülkemizde vakalarının her geçen gün artması üzerine hükümet nezdinde çeşitli genelgelerle geniş çaplı tedbirler alınırken, özel ve kamu bankaları da haftanın ilk gününde açıkladıkları ‘mesai saatleri değişiklikleri’ nedeniyle banka kapılarının önünde uzun kuyruklar oluştu.

BANKALAR MESAİ SAATLERİNİ 12.00-17.00 ARASINA ÇEKTİ
Virüs tehdidinin ortaya çıktığı ilk günden itibaren müşterilerine daha çok mobil ve internet bankacılık, bankamatiklerden işlemlerini yapmaları konusunda duyuru yapan özel ve kamu bankaları, ülke genelindeki şubelerinde bankacılık işlemlerini sağlıklı ve aksatmadan sürdürebilmek için 12.00-17.00 saatleri arasında müşteri kabul edeceğini duyurdu. Mesai saatleri değişikliğinden haberi olan ya da olmayan vatandaşlar, bankalar önünde uzun kuyrukları oluşturdu.

TEDBİR NEREDE KALDI?
COVİD-19 tedbirleri kapsamında yayınlanan genelge ile kalabalık ortamların oluşmaması için gerekli tüm önlemlerin alınması mecburiyken, ‘EvdeKal’ çağrısına rağmen evinden çıkıp bankaların önüne gelen çok sayıda vatandaş, kalabalık bir şekilde şube önünde uzun süre bankaların açılmasını bekledi. Sıra bekleyen bazı vatandaşlar, mesai saati değişikliğinden haberdar olmadıklarını söyledi.

Diğer yandan kamu ve özel bankalar, müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla hazırladıkları destek paketlerini devreye aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz