Samsun’da Avukatlar Ayakta

0

Samsun Barosu Avukatları, ‘çoklu baro’ yasal düzenleme teklifine tepki açıklaması yaptı. Avukatlar, Ankara’da yapılması planlanan ‘Savunma Mitingine’ Valilikçe izin verilmemesine tepki göstererek, teklifin yasalaşması halinde her türlü hukuksal süreci başlatacaklarını bildirdi.

İllerde çoklu baro kurulmasına olanak sağlayan ve TBMM’de alt komisyonlarda görüşülmeye başlanan yasa teklifine tepkiler sürüyor. Samsun Barosu Avukatları, teklife tepki açıklaması yaptı. Samsun Adliye binasında gerçekleşen açıklamada, teklife ve başkentte avukatların yapacağı ‘Büyük Savunma Mitingi’ne valilikçe izin verilmemesine tepki gösterildi.

NEDEN İZİN VERİLMİYOR?
Samsun Barosu Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, “Bizler önce ilan edildiği üzere Ankara Anıtpark’ta Büyük Savunma mitinginde olacaktık. Buna ilişkin duyurularımız yaptık, aracımızı hazır ettik, bireysel gidecek arkadaşlarımız araçlarını ve işlerini ayarladılar. Ancak tüm bunlar olup biterken Ankara Valiliği tarafından açıklama ile son anda Ankara ilinde 15 gün süre ile salgın gerekçesi ile ‘’toplantı, miting, gösteri kısıtlaması’’ getirildiğini öğrendik. Şuan Samsun Barosu Başkan Yardımcımız Av. Pınar Gürsel Yıldıran Ankara’da olup yanında meslektaşlarımızdan da bir grup bugün yanına intikal etmiştir. Kendileri şuanda yoğun polis kontrolü altında Ankara Adliyesi’ne yürümektedirler. Biz avukatlar böyle ani yasaklarla oldubittiye getirilerek susturulamaz. Şuan da bizimle eşzamanlı olarak bugün alınan bir kararla miting kısıtlamasını protesto etmek amacıyla Ankara Adliyesi’nde basın açıklaması gerçekleşmektedir. Bizlerde miting yasağını protesto etmek amacıyla Ankara ile eş zamanlı olarak burada işbu basın açıklamasını gerçekleştirmek amacıyla toplandık. Bu yasa teklifinin sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve yasalaşması halinde iptali için tüm hukuki yollara başvuracağımızı Burada bulunan basın mensuplarına Samsun Barosu adına duyururuz” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz