Samsun’da An Be An Doktora Şiddet

0

Ülkemizin corona virüs salgınına karşı verdiği mücadele çok büyük özveriyle mesai saati gözetmeksizin çalışan sağlık personelleri alkışlanırken, Samsun’da bir hasta ve hasta yakını tarafından Gazi Devlet Hastanesi’nin acil servisinde görevli kadın doktor Z.K., şiddet mağduru olmuştu.

Olayla ilgili G.K. mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilirken, D.A. ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Hastanenin acil servisinde yaşanan olay güvenlik kameralarına yansırken, görüntülerde tartışma ve devamında yaşanan arbede görülüyor.

SADECE HASTA BULUNSUN
24 Mart tarihinde meydana gelen olayda iddiaya göre, eli kapıya sıkışan D.A. ve yanındaki kuzeni G.K.’ya hasta kabulde görevli sekreter, corona virüs tedbirleri nedeniyle ‘Burada sadece hasta kalsın’ uyarısında bulundu. Dışarı çıkmayı kabul etmeyen kuzenler, pratisyen hekim Z.K.’nin yanına gitti. Tartışmada o zaman başladı.

KUZENİMİN CANI ACIDI
‘Kasten yaralama ve hakeret’ suçundan tutuklanan G.K.’nın polise verdiği ifadesinde, “Doktor kontrol etmek için kuzenimin parmağına bastırdı. Kuzenimin canı acıdı ve doktora, ‘Ne yapıyorsun sen, canım acıdı, yavaş bastır’ dedi. Doktor da ‘Eşkıya mısınız nesiniz?’ diyerek, elini yukarı kaldırdı. Tokat atacak sandım. Doktor benim saçıma daldı, ben de karşılık vermek için ona daldım” dediği öğrenilmişti.

‘KAFAMA VURMAYA BAŞLADILAR’
Pratisyen hekim Z.K. ise ifadesinde, şunları söyledi: “2 erkek 2 kadın olarak geldiler. Ben de virüs salgını sebebiyle kendilerini uyararak, ‘Burada sadece hasta kalsın. Diğerleri dışarı çıksın’ dedim. Bunun üzerine G.K. ve D.A., ‘Dışarıdayız ya görmüyor musun?’ diyerek serzenişte bulundu. Bu sırada D.A.’nın parmağını muayene ederken elime alır almaz, ‘Canımı yakıyorsun. Ne biçim doktorsun, sen doktor musun?’ diye bağırıp üzerime yürüdü. G.K. ile birlikte üzerime yürüyerek beni muayene masası ile duvar arasına sıkıştırdılar. Boğazımı sıkarak kafama vurmaya başladılar. Arbede sırasında güvenlik görevlileri ve personel gelerek beni kurtardı.”

HHALK manşetine taşıdı
FOX Türkiye gündemine

25 Mart tarihli gazetemizde genç kızların doktoru darp etmesi haberi, “Herkes Alkışlarken, Onlar Doktor Dövdü” manşetiyle okuyucularına duyurulurken, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın hafta içi her sabah sunduğu Çalar Saat’te de gazetemizin birinci sayfası paylaşıldı ve haber Türkiye’nin gündemine taşındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz