Samsun’da 782 Vakadan 631 Hasta İyileşti

0

Samsun Valisi Osman Kaymak, kentin korona virüs tablosunu açıkladı. Vali Kaymak, kent merkezinde İçişleri Bakanlığı’nca verilen izinle dışarı çıkan 65 yaş üstü vatandaşlara maske dağıttı.

Kaymak, kentin korona virüs tablosunu da paylaştı. Kendisinin de test yaptırdığını ve sonucun negatif çıktığını açıklayan Vali Kaymak, “Bugüne kadar 782 vaka görüldü. 631 iyileşen hastamız var. 20 vatandaşımız yoğun bakımda 6 vatandaşımızda entübe. Şuan hastanelerde 151 vakamız var” dedi.

REHAVET UYARISI
Samsun’daki bu tablonun dahada iyiye gitmesi için rehavete kapılmamak gerektiği uyarısında bulunan Vali Kaymak, şöyle konuştu; “Şuanda inişteyiz. Ama sıfırlamış değiliz. Samsunlu vatandaşlarımızdan mutlaka tedbirler konusunda hassasiyet gösterilmesini istiyorum. Tedbirlere uyulması gerekiyor. Maske ciddi bir sorun. Samsun’da biz on işçi ve fazlasını çalıştıran tüm kurumlarımıza maske dağımı yaptık. Kamu kurumlarımızda da bir maske sorunu bulunmamakta. Vatandaşlarımızın da maskeye ulaşma konusunda bi sıkıntısı yok. Samsunlu vatandaşlarımızın çok bilinçli olduğunu görüyorum. Maske kullanma bilinci oturdu. Maskeye erişimde sorunlar yaşandığı için ücretliye çevrildi. Ben kimsenin bundan sonra maske bulamıyorum diyeceğini düşünmüyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz