Samsun’da 73 Yaşındaki Kadın Coronavirüsü Yendi Taburcu Oldu

0

Samsun’un Bafra İlçesi’nde yeni tip coronavirüs (Kovid-19) teşhisi konan 73 ve 54 yaşında iki hastanın tedavisi tamamlandı. Taburcu edilen biri kadın iki kişi alkışlarla hastaneden uğurlanırken, virüsün bulaştığı hastalara ve evlerinde izole olan vatandaşlara da umut oldu.

Bafra’da İsmi açıklanmayan 73 yaşındaki kadın ve 54 yaşında erkek hastanın hastalık belirtileri göstermesi üzerine başvurdukları Devlet Hastanesi’nde hastalık testi uygulandı. Sonuçları pozitif çıkan iki hasta karantinaya alındı. 14 gün boyunca hastanedeki tüm doktorlar, hemşire ve yardımcı personel en iyi hizmeti vermeye çalışırken, hastaların bünyeleri her geçen gün tedaviye yanıt verdi.

HASTANEDEN ALKIŞLARLA TABURCU EDİLDİLER
Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavinin sonuç vermesi, Kovid-19 hastaları ve şüphelilerine umut olurken, tedavileri sona eren hastalar, doktor ve hemşirelerin alkışları eşliğinde taburcu edildi. Kadın hasta (73) ve erkek hasta (54) taburcu edilirken, doktor ve hemşirelere teşekkür etti. Hasta yakınları ise, “Hastamıza çok iyi baktınız. Bize çok güzel bilgiler verdiniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi. Hastaların evlerinde izole şekilde yaşamaya devam edecekleri belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz