Samsun’da 605 Korona Hastası Sağlığına Kavuştu

0

Samsun’da koronavirüs hastalığıyla yürütülen etkin mücadele sayesinde 605 Kovid-19 hastasının iyileşerek taburcu olduğunu söyleyen Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Samsun olarak pik dönemini atlattıklarını belirtti.

Gerekli özenin vatandaşlar tarafından gösterilmemesi durumunda bu olumlu tablonun boşa gideceğini hatırlatan Müdür Oruç, ‘iki ay öncesine dönüş’ yaşanabileceği konusunda halkı uyardı.

KRİTİK DÖNEMDEYİZ
Yürütülen eş güdümlü çalışma sayesinde hastanelerdeki tedavi ekipleriyle, sahada temaslı hastaları takip eden filyasyon ekiplerinin tam bir uyum içinde görev yaptığını belirten Sağlık Müdürü Dr. Oruç, bu çalışma sayesinde vaka sayısında her geçen gün düşüş yaşadıklarını ancak tüm olumlu verilere rağmen Ramazan ayının ve bayram sürecinin salgının kontrol altına alınmasında kritik bir dönem olduğunu vurguladı.

BU BAYRAM DİKKAT!
Ramazan ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’n belirttiği gibi tedbirlere en üst düzeyde uyulduğu takdirde çifte bayram yaşanabileceğini belirten Oruç, şunları söyledi: “Bu sene iftar misafirliklerine ara vermemiz gerekiyor. Ramazan bayramında da yüz yüze görüşme yerine telefonla, görüntülü olarak büyüklerimizi arayarak bayramlarını kutlamamızın daha doğru olacağını düşünüyoruz. Bu bayram eski bayramlar gibi olmayacak. Ülke çapında Sağlık Bakanlığımız tarafından yürütülen büyük mücadelenin boşa gitmemesi için, adımlarımızı daha da dikkatli atmamız gerekiyor. Bu zor süreci el birliğiyle, en az hasarla atlatacağız. Bu salgından hem ülke hem sağlık sistemi olarak güçlenerek çıkacağız ve sağlıklı günlere hep beraber döneceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz