Samsun’da 6 Bin Aileye Gıda Yardımı

0

Samsun’da “Çorbada Tuzum Olsun” sloganı ile 8 arkadaşın başlattığı kumanya kampanyası bir buçuk ay gibi kısa bir süre içinde 6 bin aileye ulaştı.

İş insanları Bekir Keleşoğlu, Furkan Temel, Zeki Murcak, Emre Balcı, Bülent Dumlupınar, Fatih Acar, Kurtuluş Günay, Yücel Özden ve Avukat Ertan Avcı’nın kendi aralarında başlatmış oldukları yardım kampanyası, bir anda Samsun’nun 10 ilçesi ve 100’ün üzerindeki mahallesinde karşılık buldu.

Bekir Keleşoğlu, “Amacımız bu sıkıntılı günlerde ihtiyaç sahibi ailelerin çorbasında tuz olmaktı. Önce ihtiyaç sahibi aileleri belirledik. Tabi bu süreçte bize en çok mahalle muhtarlarımız destek verdi. Onların sayesinde gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ettik. Çünkü biz emanetçiydik ve emanetleri yerlerine teslim etmeliydik. Bu tespitleri yaptıktan sonra yakın çevremizdeki eşimize dostumuza haber saldık durumu anlattık. Sağolsunlar bizi kırmadılar. Hatta tanımadığımız yardımseverler de arayıp yardımda bulunmak istediklerini söylediler. Sadece Samsun değil Türkiye’nin birçok ilinden destek veren oldu. Hatta yurt dışında bir çok dostumuz destek verdi. Yardımlar yerine ulaşmaya başladıkça aynı ilde yaşamamıza rağmen bilmediğimiz hayal bile edemeyeceğimiz hayatlarla karşılaştık” dedi.

KAMPANYA KAR TOPU GİBİ BÜYÜDÜ
Keleşoğlu şöyle devam etti; “Kimseyi rencide etmeden insanlarla paylaştık. Biz paylaştıkça olanlar da olmayanlara vermeye paylaşmaya başladı. Paylaştıkça büyüdük. Gönüllülük esasıyla çıktığımız bu yolda hiçbir kurum ve kuruluş veya sivil toplum örgütüyle birlikte hareket etmedik. Amacımız paylaştıkça büyüdüğümüzü göstermekti.Bize bu süreçte gerek maddi gerekse de manevi anlamda destek olup az veya çok yardımda bulunan, benim de ‘çorbada tuzum olsun’ diyen herkese teşekkürü bir borç biliriz. Özellikle gerçek ihtiyaç sahiplerini tespitte 24 saat gece gündüz demeden bize yardımcı olan muhtarlarımızdan da Allah razı olsun. Ayrıca söz konusu yardımların dağıtılmasında bizlere kolaylık sağlayan başta Samsun Valiliği, İlkadım Kaymakamlığı, Atakum Kaymakamlığı ile Canik Kaymakamlığı’na da şükranlarımızı sunarız. Bu birlikteliğin devamı ve kurumsallaşmasıyla ilgili çalışmalara da başladık. Önümüzdeki günlerde buna ilişkin olarak da açıklamada bulunacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz