Samsun’da 1450 Bölge Elektriksiz Kalmış

0

Samsun’da etkili olan kar yağışı sonrası Vali Dağlı, ilgili kurum temsilcilerini toplayarak brifing aldı. Kent genelinde kar yağışı nedeniyle 1450 bölgede elektrik kesintisi yaşandığı, YEDAŞ’ın 65 ekip ve 250 çalışan ile müdahale ederek arızalı trafo sayısını 162’ye düşürdüğü açıklandı.

Samsun’da iki gün etkili olan kar yağışı, hayatı felç etti. Adeta hayat durdu. Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü, YEDAŞ ve Türk Telekom Bölge Müdürlüğü’nün kurum amirleri ve temsilcileri ile bir araya gelerek, kurumların karla mücadele kapsamında yürütmüş oldukları çalışmaların son durumları ile ilgili bilgi aldı.

YEDAŞ’ın yaptığı bilgilendirmede, 1450 bölgede elektrik kesintisi yaşandığı ortaya çıktı. Arızalara 65 ekip ve 250 çalışan ile müdahale edilerek elektrik kesintisi yaşanan trafo sayısının 162’ye düşürüldüğü açıklandı.

Türk Telekom ise elektrik arızası kaynaklı 673 abonesine internet ve telefon hizmeti veremediği, 8 baz istasyonu arızası bulunduğu açıklandı. İl Sağlık Müdürlüğü’nce kar yağışının etkili olmaya başladığı günden bugüne kadar ise 27 vakaya müdahale edildiği belirtildi.

Vali Dağlı, toplantıda kurumların çalışmalarını aralıksız sürdürmesini ve herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesini istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz