Samsun’a Gelenlere 14 Günlük Karantina

0

Pandemi Değerlendirme Toplantısı, Vali Osman Kaymak’ın başkanlığında, ilçe kaymakamları, merkez ilçe belediye başkanları, ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla video konferans üzerinden yapıldı. Vali Kaymak, toplantıda ilçe kaymakamları ve kamu kurum ve kuruluşlarından korona virüsle mücadele kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak işlerinde kolaylıklar diledi.

‘YENİ NORMAL’ SEFERBERLİĞİ
Vali Kaymak, Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu’nun hazırladığı ‘KOVİD-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nin kaymakamlıklar, belediyeler ve esnaf odaları tarafından tüm esnaflara dağıtılmasının normalleşme sürecine katkı sağlayacağını söyledi. Pandemi sürecinin Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun’da da başarılı bir şekilde yürütüldüğünü belirten Vali Kaymak, kontrollü sosyal hayat sürecinde de rehavete kapılmadan kurallara uymaya ve tedbirli davranmaya devam etmemiz halinde başarıya ulaşılacağının altını çizdi.

İHBAR VATANDAŞLIK GÖREVİ
İllerarası seyahat yasağının kalkmasıyla Samsun’a gelenler dahil olmak üzere tüm 65 yaş üstü vatandaşların ve Kovid-19 takibi evlerinde yapılanların dışarıya çıkmamaları gerektiğini hatırlatan Vali Kaymak, ilgili kurumların denetimlerine ek olarak, mahalle sakinleri ve komşularının uyarılara rağmen ihlal durumunun devam etmesi halinde ilgili birimlere vatandaşların bilgi vermelerinin toplum sağlığı için önemli bir vatandaşlık görevi olduğunu vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz