Samsun-Vezirköprü Arası Ehliyet Sınavı Çilesi

0

Vezirköprü’de yaşayan çok sayıda sürücü adayı, ‘elektronik ehliyet sınavı’na girebilmek için Samsun’a gitmek mecburiyetinde kalıyor. Adayların sınav için katettiği yol 400 km’yi buluyor.

Sürücü belgesi sınavlarında uygulanan ‘elektronik sınav’ dönemi, Vezirköprü’deki sürücü adaylarının çilesi haline geldi. Yazılı sınavların binbir zorlukla ilçede yapılması sonrası sürücü adayları rahat bir nefes almıştı. Ancak sınavın elektronik ortama taşınmasıyla birlikte ‘sınava ulaşım çilesi’ yeniden başladı.

ÖRNEK ÇARŞAMBA!
Milli Eğitim Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliği ile yapılan elektronik sınavlar için oluşturulan merkez, Çarşamba İlçesi’ne de kurulurken, Samsun’un üçüncü büyük ilçesi olan Vezirköprü’de elektronik sınav merkezinin olmaması sürücü adaylarının tepkisine neden oluyor.

NÜFUS DİKKATE ALINMALI
Vezirköprü’nün nüfus yoğunluğu ve sürücü belgesi almak isteyenlerin potansiyeli göz önüne alındığında Vezirköprü’de de bir sınav merkezi açılması gerektiğini belirten adaylar, “Teknoloji çağında yaşadığımız bu zamanda elektronik sınav için Vezirköprü’ye bir sınıf oluşturulamaması anlaşılır gibi değil” şeklinde serzenişte bulundu.

400 KM YOL ÇİLESİ ÇEKİYORUZ
Kent merkezine uzak mahallelerde ikamet eden adaylar ‘çile haline gelen sınav’ için çözüm bulunmasını bekliyor. Adaylar, “Vezirköprü’ye geliyoruz, bir de Samsun merkeze gitmek için 100 kilometreden fazla yol gidiyoruz. Gidiş-geliş toplamını hesaplarsak 400 km yol katediyoruz. Bazı sınavlar Çarşamba’da yapılıyor. Buraya gitmemiz gerekirse bu mesafe 500 km’ye yaklaşıyor” şeklinde ifade etti. Kaynak: Vezirköprüözlem.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz