Samsun Uçamadı Ama Fabrika Uçtu

0

Samsun’un Bafra İlçesi’nde 2015 yılında faaliyete başlayan ve uzun süre sahipsizlik yakınan FABİO Hava Süspansiyon Sistemleri ve Yedek Parçaları Sanayi ve Tic. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bacakcı, 6 Şubat’ta fabrikayı kapatacağını duyurmuştu. Bacakcı, dün itibariyle fabrikanın kapısına kilit vurdu.

SATILIK LEVHASI ASILDI
2015 yılında ‘500 kişiye istihdam sağlayacak’, ‘Bafra’ya büyük yatırım’ açıklamaları yapılarak dönemin Bafra Belediye Başkan Zihni Şahin, Bafra TSO Başkanı Göksel Başar ve yatırımcı Mustafa Bacakcı tarafından sözleşmesi imzalanarak açılan fabrikanın bugün kapısında ‘satılık fabrika’ levhası yer alıyor.

PROTOKOL İMZANIRKEN HERKESİN YÜZÜ GÜLÜYORDU
2015 yılında eski Başkan Şahin, TSO Başkanı Başar ve iş insanı Bacakcı’nın imzaladığı protokolde, Bafra OSB’de yapılacak yatırımla ilk etapta 100, kademeli olarak 5 yıl içinde ise 500 kişiye iş imkânı sağlanacaktı. Yaklaşık 1,5 milyon dolara kurulan ve açık kaldığı süre içinde 200’ün üzerinde kişiye istihdam sağlayan Fabio Hava Süspansiyonları Sistemi şirketi, yaklaşık 2 yıldır ekonomik sıkıntılarla boğuşuyor, sahipsizlikten yakınıyor ve personellerle çeşitli sorunlar yaşıyordu. Bir dönem kapısına ‘satılık levhası’ da asan fabrika yönetimi, 6 Şubat’ta fabrikanın kapısına kilit vurdu. Protokolün imzalandığı gün herkesin yüzü gülerken, şimdilerde fabrikada yeller esiyor.

BAFRA; SÜT ÜRETEN İNEĞİNİ KESTİ
Açıklamalarıyla sürekli olarak şehri yönetenlere veryansın eden ve fabrikaya sahip çıkılmadığını belirten yatırımcı Mustafa Bacakcı, “Büyük umutlarla geldiğim Bafra’dan maalesef fabrikayı kapatarak ayrılıyorum. Gönül isterdi ki; Bafra’da güzel işler yapalım. Lakin gelinen son nokta artık bu işletmenin Bafra’da kalmasının zor olduğunu bana gösterdi. 6 Şubat’ta fabrikayı durdurma kararı almıştık, uyguladık. Bafra bu fabrikayı kaybetmeyecekti. Bafra; süt üreten ineğini kesti” dedi. N. Alper CABBAR / Hedef Halk Gazetesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz