Samsun TSO’dan Yurt Savunma’ya Başarı Plaketi

0

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Meclis Başkanı Haluk Akyüz ve Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Eldemir, TOBB tarafından, TEPAV ve TOBB ETÜ’nün katkılarıyla gerçekleştirilen “Türkiye’nin Hızlı Büyüyen Şirketleri 2020” araştırmasında 2016-2018 yılları arasında yüzde 214,7 büyüme başarısı göstererek, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında adını 80’inci sıraya yazdırmayı başaran Samsun Yurt Savunma Sanayi Ticaret A.Ş.’yi ziyaret etti.

Samsun TSO heyeti, başarısından dolayı Samsun Yurt Savunma Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Zafer Aral’ı kutlayarak, plaket takdim etti.

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu, “Türkiye’de büyük bir başarıya imza atarak, kentimizi gururlandırdınız. Bizim kültürümüzde güzel bir söz var; ‘marifet iltifata tabidir’. İşte iltifatı en çok hak edenler, ülkemizin zenginleşmesinde öncü rol üstlenen, vergi ödeyen, üreten, ihracat yapan ve istihdam sağlayan, girişimcilerimiz. Dünya silah sanayinde tanınan bir marka yaratmanız gurur vesilemiz” dedi.

CANİK DÜNYA MARKASI OLDU
Canik markası altında ürettikleri silahların yüzde 80’ini dış pazara sattıklarını, en büyük alıcılarının da ABD olduğunu belirten iş insanı Hayrullah Zafer Aral ise, “Yaklaşık 20 yıldır silah imalatı yapıyoruz. ABD’de de bizim ürünümüz ‘yılın silahı’ seçildi. Adımızı dünyada birinci lige yazdırmış durumdayız. Canik silah markası, dünyadaki en önemli Türk markalarından biridir” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz