Samsun Tramvayda Bulaş Rezaleti

0

Korona virüsü önlemlerini daha önce aldığını duyuran Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi olan SAMULAŞ’ın işlettiği raylı sistemde, sokağa çıkma yasağının bittiği ertesi günde yine bildik görüntüler telefon kameralarına yansıdı.

Koronavirüsün yayılmaması için taşıma araçlarına getirilen kapasitelerinin yarısına yakın yolcu taşınma zorunluluğuna, OMÜ-Tekkeköy hattında sefer yapan tramvayların uymadığı görüldü.

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ
Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde insanların tıklım tıklım dolu tramvaylarda yolculuk ettiği görüldü. Türkiye koronavirüsle mücadelede üst üste aldığı tedbirlerle salgının önüne geçmeye çalışırken, raylıdan yansıyan görüntüler pes dedirtti.

Hiç bir denetlemenin yapılmadığı ileri sürülen tramvaylara balık istifi binmek zorunda kalan vatandaşlar ise, Büyükşehir Belediyesi’ne SAMULAŞ’a neden sefer ve vagon sayılarını yükseltmediğini sosyal medyada sordu. İşe gitmek için tramvaylara binmek zorunda olduklarını söyleyen vatandaşlar, SAMULAŞ’ın sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde tramvay seferlerini düzenlemesini istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz