Samsun Sağlık Müdürü’ne İzole Uyarısı

0

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, corona virüs tedbirleri kapsamında 81 il sağlık müdürü ile video konferans yoluyla görüştü. Koca, Sağlık İl Müdürü Yrd. Doç. Dr. M. Ali Oruç’a da uyarılarda bulundu.

3 saat süren toplantıda corona virüs salgınına karşı illerde yürütülen çalışmalar değerlendirildi. Toplantıda hastaların durumu, tedavi protokolleri, yoğun bakım doluluk oranları ve mevcut ihtiyaçlar ele alındı.

HASTANE KAPASİTELERİNİ SORDU
Bakan Dr. Koca, pozitif vakaların temaslılarının taranması konusunda hızlı hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi. “Bu dönemde temas içinde olan kişileri izole edemezsek, hastalığı kontrol altına alma şansımız olmaz” diyen Sağlık Bakanı Koca, tanı ve tedavi konusunda gecikme yaşanmaması gerektiğini hatırlattı.

Bakan Koca, “Sağlık çalışanlarımızın koruyucu maske ve ekipmanları konusunda asla bir sorun olmamalı. Her geçen gün servislerimizin kapasitesini nasıl artıracağımıza bakmaya, yoğun bakım yataklarımızı daha reel kullanmaya, riskli olan hastayı yoğun bakım şartlarında takip etmeye gayret edelim” dedi. Koca, daha sonra il sağlık müdürlerinin sorularını yanıtladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz