Samsun Mobilya Fuarı’nı Corona Etkiledi

0

TÜYAP tarafından 10-15 Mart tarihleri arasında Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 5. Mobilya Dekorasyon Fuarı, beklenen ziyaretçi sayısına ulaşamadı. Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de ilk vakası görülen ‘corona virüsü’ sonrası alınan tedbirler kapsamında vatandaşlar; kalabalık ortamın olduğu fuarı ziyaret etmekten imtina etti.

GEÇEN YILI MUMLA ARATTI
TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, fuar öncesi yurt içi ve yurt dışından 50 bin ziyaretçi beklediklerini açıklarken, özellikle yurt dışı ziyaretlerinde corona virüsünün etkili olduğunu söylemişti. Fuar beklenen rakamın oldukça altında kaldı. Fuarı ülke genelinden ve yurtdışından 20 bin 428 kişi ziyaret etti. Geçtiğimiz yıl düzenlenen fuarı ise 39 bin 252 kişi ziyaret etmişti. Fuara katılan firmalar ise fuarın sönük geçtiğini, virüs salgını nedeniyle bekledikleri ilgiyi göremediklerini kaydetti.

FUARLAR İPTAL EDİLDİ
Diğer yandan TÜYAP tarafından yapılan açıklamada ‘corona virüsü’ nedenyle tüm fuarlar iptal edildi. TÜYAP tarafından yapılan açıklamada; “Mart, Nisan, Mayıs aylarında gerçekleştirilmesi planlanan tüm fuarlarımızı ‘Yeni Tip Corona Virüs’ salgını kapsamında alınan önlemler ve yaşanan seyahat engelleri sebebiyle 2020 yılı içerisinde ileri tarihlerde gerçekleştireceğimizi bildirmek isteriz. Netleşen fuar tarihleri web sitemizde yer alacaktır.” denildi.

Mobilya Dekorasyon Fuarı’na katılan firmalar; ‘bayilik ve ürün tedariği’ konularında ikili iş görüşmeler ve ticari bağlantılar gerçekleştirirken, perakende mağazaları da 2020 yılı trend ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Ziyaretçiler, yeni ürün ve tasarımlar hakkında hem bilgi sahibi oldu, hem de fiyatları değerlendirme şansı yakaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz