Samsun Milletvekillerini Göreve Çağırıyoruz!

0

Ümraniyespor deplasmanında hakem katliamına uğrayan Samsunspor için tüm şehir kenetlenmişken, siyasilerin bir kısmı sessizliğini koruyor. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Cabbar, AK Partili siyasilere çağrıda bulundu: “Şimdi sahip çıkmazsanız Samsunspor’a ne zaman sahip çıkacaksınız?”

TÜM SAMSUN KENETLENDİ
TFF 1. Lig’in 19. haftasında oynanan Ümraniyespor – Samsunspor karşılaşması tam bir hakem faciasına sahne oldu. Hakem Ramazan Keleş’in kural hatası yaptığı karşılaşmanın tekrarlanması için tüm Samsun kenetlendi, TFF’ye çağrıda bulunuldu. Samsunspor taraftarı, Twitter’da #SamsunsporYalnızDeğildir etiketiyle gündem oluşturdu, bu akıma AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Erhan Usta ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar katıldı. Diğer vekillerden 3 gündür bir ses çıkmadı.

ESKİ BAKAN DEVREYE GİRMELİ
HHalk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aziz Yener Cabbar, Samsunspor’un yalnız olmadığını tüm Türkiye’ye göstermek için birliğin sağlanması gerektiğini vurgulayarak, milletvekillerine çağrı yaptı. “Samsun’un diğer AK Partili siyasileri nerede? Şimdi sahip çıkmazsanız Samsunspor’a ne zaman sahip çıkacaksınız?. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, eski Bakan Demircan, Yılmaz, Kırcalı ve Samsunlu eski Spor Bakanı şu an İstanbul Milletvekili olan Akif Çağatay Kılıç, Samsunspor’a sahip çıkmalı”.

TARAFTAR TEPKİSİ ÇIĞ GİBİ
Öte yandan Samsun’un CHP’li Milletvekili Kemal Zeybek’ten henüz Samsunspor’a destek veren bir açıklama gelmemesi dikkat çekti. Samsunsporlu taraftarlar, TFF’de Samsunspor’un hakkının yenmemesi ve maçın baştan tekrarı için sosyal medyada, çığ gibi ‘Samsunspor sahipsiz değildir’ diyerek yorum ve tepkilerini gösteriyor.

AK Parti’den sadece Köktaş ‘tweet’ledi
Samsunspor taraftarının başlattığı #SamsunsporYalnızDeğildir akımına, AK Parti’den sadece Milletvekili Fuat Köktaş katıldı.

Samsunspor’a destek verdiler
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ve İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta ve Bedir Yaşar, Samsunspor taraftarını yalnız bırakmadılar. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, akıma katılmayan siyasiler arasında yer alıyor.

Halk Gazetesi çağrı yaptı
Halk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aziz Yener Cabbar da hem sosyal medyadan hem de köşe yazısında siyasileri Samsunspor’un haklarının koruması için göreve çağırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz