Samsun Kent Yönetim Merkezi Davalık Oldu

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Adnan Kahveci Parkı yerleşkesi içerisinde yer alan bölgeye 153 Kent Yönetim Merkezi binası yapmak için çalışma başlatmıştı. O proje davalık oldu.

Projenin temeli atılırken, TMMOB Mimarlar Odası Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İshak Memişoğlu, daha önce suç duyurusunda bulundukları proje ile ilgili dava açtıklarını açıkladı.

İshak Memişoğlu, “Proje Kıyı Kenar Kanunu’na aykırı şekilde, dolgu alanı üzerine ve imarda park olan bir alana yapılıyor. Bu ihlaller nedeniyle yürütmeyi durdurma ve ihalenin iptaline yönelik dava açtık. Burada bir ihale yapıldı, bir firmaya ihale edildi ve o firma da şu anda imalatlara başlamış durumda. Temeli atıldı şu anda üst yapı çalışmaları devam ediyor. Bu arada da mahkeme süreci de devam ediyor. Sonuç itibari ile burada yapılan yapı yasalara aykırı. Kaldı ki geçmişe baktığımızda, geçmişteki yönetim yine AK Partili olan Yusuf Ziya Yılmaz tarafından büyük zorluklarla kazanılan bir alan burası. Hatırlanacağı üzere bu alanda gıda borsası vardı” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz