Samsun İş Dünyasına Acı Gerçeği Açıkladı

0

Video konferansla gerçekleştirilen Samsun TSO Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Salih Murzioğlu, “Her ne kadar bu ortamı bir fırsat olarak nitelendirsem de, bir süre daha olumsuz seyrin devam edeceği aşikar” dedi

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Mayıs-Haziran ayı birleştirilmiş olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi.

İŞLERDE DÜŞÜŞ GÖRÜLÜYOR
Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Çoğu üyemiz kısa süre için bile olsa faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Ekonomi olumsuz etkilendi. 1 Haziran itibariyle yeni normal sürece girdik. Şüphesiz 11 Mart ve 1 Haziran arasındaki o sıkı dönemin sonuçları bizler açısından olumsuz ama yavaş yavaş kendimizi toplayacağız. Zira Odamız tarafından yapılan çalışmada da pek çok alanda düşüş olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte İŞKUR işsizlik ödeneği başvuru sayısında ve elbette nakdi kredilerde ciddi bir artış var” dedi.

Başkan Murzioğlu, şöyle konuştu; “Her ne kadar bu ortamı bir fırsat olarak nitelendirsem de, bir süre daha olumsuz bir seyrin devam edeceği de aşikar. Yeni destek paketlerinin de geleceği şüphesiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz