Samsun Huzurevi’nde Tek Bir Vaka Görülmedi

0

Samsun’da huzurevi sakinlerini çok iyi koruduklarını söyleyen Başkanı Mustafa Demir, “İtalya’da yaşlılar huzurevlerine bile giremediler. Samsun’daki huzurevimizde bir tane vaka olmadı” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, korona virüsün görülmeye başlandığı ilk günden itibaren Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde olağanüstü tedbirler uyguladı.

Mart ayından itibaren ziyaretçi yasağından sabit vardiyalı çalışma sistemine, düzenli ateş ve sağlık takibinden dezenfeksiyona kadar pek çok önlemin devreye alındığı ve 59 kişinin kaldığı Huzurevi’nde bu süreçte herhangi bir vakaya rastlanmadı.

14 GÜN BOYUNCA YAŞLILARLA KALDILAR
İtalya’daki huzurevleri örnek gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Çalışanların taşıyıcı olarak yaşlılara hastalık bulaştırmaması için 14’er günlük periyotla çalışma düzenine geçirildi. Personelimiz hizmet ettiği yaşlılarla birlikte aynı yerde kaldı. Personelimize huzurevine girişinden iki gün öncesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından korona testleri düzenli olarak uygulandı. Burada kalan sakinlerimiz KOAH, tansiyon ve kalp hastası. Risk grubu en yüksek hastalıklar. Ne personelimizde ne de huzurevi sakinlerine yapılan testlerde tek bir pozitif vaka görülmedi” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz