Ana Sayfa Çevre & Enerji & Sağlık Samsun Deva Bisiklet Sürecek

Samsun Deva Bisiklet Sürecek

0

Samsun’da DEVA Teşkilatı, benzine gelen zamların ‘Bisikletli Yeşil Protestosu’ için hafta sonu bisiklet sürüşü yapıyor.

Son zamanlarda benzine gelen zamları protesto edecek olan Samsun Deva Partisi mensupları 6 Kasım Cumartesi günü saat 12.00’de Atakum Çobanlı İskelesi’nde buluşacak.

Etkinliğin adı ise, “İktidarın Zammı Varsa, Yurttaşın Yeşil Pedalı Var” olarak açıklandı.

Proje; Artan benzin zamlarına dikkat çekerek ulaşım için kullanılan araçların yakıt giderinin, bir hanenin aylık bütçesindeki payının ciddi bir şekilde arttığına ve vatandaşın refah seviyesi düşürdüğüne dikkat çekmek, artan karbon ve sera gazları salınımının verdiği zarar ve bu gazların neden olduğu iklim değişikliğinin en az zamlar kadar önemli olduğunu tekrar vurgulamak açısından büyük önem taşıyor.

Partililer; yeşil, çevreci, karbon salınımı olmayan, yakıtsız çalışmasıyla yurttaşların aylık ortalama bütçesine de katkı sağlayacak bisiklet kullanımının şehir içlerinde artmasını sağlamak, mahalleden mahalleye, işten eve, evden şehir merkezine bisiklet yolların sayısının ve mesafesinin artırılmasına da vesile olabilmek adına oldukça önemli olduğunun altını çiziyor.

Deva Partisi Samsun İl Başkanı Kebire Birer Türk, gerçekleştirdikleri bu projenin zamları protesto etmenin yanı sıra, vatandaşların ulaşım için bisiklet tercih etmesinin hem bütçelerine hem sağlıklarına hem de daha iyi bir çevreye katkı sağlayacak olması açısından oldukça önemli olduğunu ve böyle bir bilince farkındalık yaratacak olmalarından dolayı oldukça mutlu olduklarını iletti. Kebire Türk, “Projenin tüm Türkiye ile eşzamanlı olarak gerçekleşecek olması partimizin çevre hassasiyetine vurgu yapıyor. Aynı zamanda da partimizin kentli, çağdaş, yenilikçi ve genç kimliğini öne çıkaran türde proje. Bizler için siyaset yapmanın ötesinde bir sosyal sorumluluk hareketi.. Bu sebeple bu sorumluluğa dahil olan bizimle birlikte pedal çevirecek olan herkese tüm katılımcılara çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz