Samsun-Çarşamba Arası Kuralları Dinleyen Yok!

0

Samsun’un Canik İlçesi ile Çarşamba İlçesi arasında yolcu taşımacılığı yapan özel halk otobüsleri, yapılan uyarıları kulak arkası ediyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yarıya kadar yolcu taşımaları gereken otobüsler, tam kapasite ile yolcu taşımaya devam ediyor. Daha önce Mart ayı sonunda gündeme getirdiğimiz haberin bir benzeri önceki gün yaşandı.

Çarşamba Özel Halk Otobüsü’ne binen bir yolcu, otobüsün kurallara uygun olmadığını görünce tepki gösterdi. Vatandaş eline cep telefonunu alarak o anları kaydetti. Sosyal medyada görüntüleri paylaşan vatandaş, yetkililere sesini duyurmaya çalışarak, söz konusu durumun insan sağlığını tehdit ettiğini öne sürdü.

BELEDİYEYE ŞİKAYET ETTİ
Vatandaş, Çarşamba Belediyesi’nin resmi twitter hesabına, “Sayın başkanım, Samsun-Çarşamba arası çalışan şoför ve biletçi diye tabir edilen görevli tüm uyarılarımıza rağmen tek koltuk kuralını 10 kuruş daha fazla kazanmak için hayatımızı riske attılar. Bu tüccarlara haddini bildiriniz” ifadelerini kullanarak, çektiği görüntüleri paylaştı. Vatandaşa görüntüleri çekerken müdahalede bulunulduğu görüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz