Samsun Büyükşehir’in Tedbirsizliği Vatandaşı Ürküttü

0

İzole hayat yaşayan vatandaşların tedirginliği, Büyükşehir Belediyesi’nin tedbirsizliği ile katlandı. Büyükşehir poşete sarılı iki cenazeyi şehir içi trafiğinde ‘gözler önünde’ taşıdı. Ölümlerin corona olduğu öne sürüldü.

Tüm dünyada yayılmaya ve ölümlere devam eden corona virüsü, Türkiye’de de can almaya devam ediyor. Samsun’da corona virüsünden öldüğü iddia edilen iki cenazenin poşete sarılarak taşınması görüntülendi. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin cenaze taşıma araçları ulu orta mezarlığı yaptığı nakil ile görenleri şaşkına çevirdi.

VATANDAŞLARIN TEDİRGİNLİĞİ KATLANDI
Samsun’da corona virüsü nedeniyle izole bir hayat yaşayan ve salgının büyümesinden endişe eden vatandaşların tedirginliği, Büyükşehir Belediyesi’nin tedbirsizliği ile katlandı. Büyükşehir Belediyesi, corona virüsünden öldüğü öne sürülen iki cenazeyi şehir içi trafiğin aktığı ana yolda hiçbir ‘kamuflaj önlemi’ almadan nakletti. Vatandaşlar, izole kıyafetler giymiş belediye ekiplerini ve cenaze aracını cep telefonlarıyla kaydetti, sosyal medyadan paylaştı. Poşetli tabutlar ise Samsunluları tedirgin ettiği gibi eleştirilere de yol açtı.

SAMSUN’DA VAKALAR AÇIKLANACAK MI ?
Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda çekildiği görülen fotoğraf, sosyal medyada hızla yayılırken vatandaşlar panik yaşadı. Vatandaşlar, sosyal medyadaki yorumlarında cenazelerin taşınmasında arka kısmının kapatılması gerektiğini belirterek, yaşanan tedbirsizliği kınadı. Öte yandan Samsun Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı’ndan konuyla ilgili açıklama yapmak için başvuruda bulundu. Kent genelindeki vaka sayılarını açıklamak için Sağlık Bakanlığı’nın onayının beklendiği belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz